מרטין בלומנפלד

קורות חיים

יליד ברומניה .אחרי שהשלמתי את לימודי העל יסודיים בעיר הולדתי,התקבלתי לפקולטה לרפואה בעיר יאשי,אך כעבור שנה סולקתי בגלל בקשתי לעלות לישראל.

התחלתי בפעילותי בתחום התיאטרון בגיל 17 במסגרת להקת חובבים בעיר בוטושאני .עם הקמת התיאטרון הממלכתי בעיר הופעתי במחזה בבימויו של ואל מוגור מגדולי במאי רומניה.

בשנת 1958 הצטרפתי לתיאטרון היהודי הממלכתי על שם "אברהם גולדפדן" שבעיר יאשי.

כאן הופעתי בהצגות שונות ובו זמנית למדתי  בסטודיו ע"ש "סדיגורסקי" במסגרת התיאטרון.בין מורי נמנה השחקן הדגול יעקוב אלפרין.תיאטרון זה פעל בשלושה תחומים:דרמה,רביו וילדים.

 הופעתי בהפקות רבות בשלשת התחומים גם יחד :מולייר,גולדוני,שלום עליכם,גולדפדן,גורדין,

ברנגה, דורל דוריאן,יון לוצ'אן ,הוריאה אראמה ועוד.

בשנת 1962 התקבלתי לתיאטרון הממלכתי של העיר קונסטנצה-הנמל הראשי של רומניה.

תיאטרון זה היה מורכב משלוש מחלקות :דרמה,אופרה ורביו.בתור שחקן צעיר למדתי הרבה מקומפלקס תיאטרלי שכזה. בעיקר למדתי מבמאים ושחקנים גדולים שאיתם עבדתי או לצידם הופעתי כמו למשל ז'אן קונסטנטין הנחשב גדול הקומיקאים של רומניה.

בספטמבר 1963 עליתי לישראל יחד עם הורי ואחי.אחרי שעבדתי מספר חדשים בקיבוץ גן שמואל

עשיתי אודישן בתיאטרון העירוני של חיפה.הבוחן היה יוסף מילוא [פפו] הבמאי והמנהל של התיאטרון.הצלחתי ומיד התחלתי בחזרות למחזה של דירנמט "פראנק החמישי" בבימויו של הבמאי הפולני ברדיני.אבל פרשתי מהתיאטרון ובחרתי ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים .סיימתי היסטוריה ומדעי המדינה וחינוך.מאז 1968 ועד 2007 עבדתי כמחנך, מורה בתיכון "בן צבי" בקרית אונו ומרצה במכללת רעננה ומכללת נתניה.התמחיתי בנושא השואה ובהקשר זה הייתי חבר בצוות של משרד החינוך שסייע לממשלת רומניה להכניס את נושא השואה לתכנית הלימודים .

ב1973 השתתפתי במלחמת יום כיפור,נלחמתי במצרים בגדוד תותחנים כחלק מאוגדתו של אריק שרון וחציתי את תעלת סואץ יחד אתם.היה לי מזל וחזרתי הביתה בריא בנפשי ובגופי.אני נשוי באושר לאנה ,אבא לשלושה [דני,נאוה ואילן] וסבא לתשעה[דניאלה,בן,טל,טומי,אמה,שון,אורי,גאיה ויפתח]

בתור תושב גני תקווה רכשתי מנוי למרכז הבמה הפועל בעיר.ראיתי בין היתר "הם ירו גם בסוסים" בביצוע קבוצת התיאטרון של גני תקווה בהנהלתו ובימויו של איציק סעידוף.זה עשה לי קליק בלב והחלטתי לחזור לתיאטרון.הצטרפתי לקבוצה וכבר שלוש שנים פעיל בה:בסדנה אימפרוביזציות

ובפרויקטים של הצגות לקהל הרחב.השתתפתי בהצגה "החגיגה" בבימויו של איציק סיידוף שכידוע זכתה במקום ראשון בפסטיבל "כל הארץ במה" בצוותא 2013.השתתפתי גם בסרט קצר "ככה זה", בתפקיד הראשי,בהפקת מגמת הקולנוע של תיכון "בן צבי" קריית אונו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גלריית תמונות

martin blumenfeld_1_39 (Small)martin blumenfeld_55_39 (Small) martin blumenfeld_57_39 (Small) martin blumenfeld_58_39 (Small) martin blumenfeld_59_39 (Small) martin blumenfeld_56_39 (Small)   ]

וידאו